You are currently viewing Zrób swój własny szkicownik

Zrób swój własny szkicownik

Czy zdarzyło Ci się, że będąc na zakupach plastycznych, szukając wymarzonego notesu/szkicownika nie udało Ci się go upolować? Mi wiele razy. Zawsze było coś, co hamowało mnie przed zakupem. A to brzydka okładka, zły format albo nieodpowiednia faktura papieru. Chciałem, żeby mój notes był wyjątkowy. Taki, z którym mógłbym się utożsamić.

I jak za dotknięciem magicznej różdżki w lipcu przyszła Patrycja z letnią edycją BrushBoxa. Tegoroczny wakacyjny zestaw kreatywny miał za zadanie pomóc stworzyć własny notesik. W boxie znalazły się:
– baza do notesu (format A6, papier fotograficzny);
– kilka sztuk papieru kraftowego i akwarelowego (formaty A4 i A5);
– klej introligatorski z pędzelkiem do jego aplikowania;
– nożyk do cięcia papieru;
– kolorowe cienkopisy, żelopisy i brushpeny;
– kolorowe spinacze (pomocne do mocowania);
– karteczki indeksujące;
– zeszyt “Wariacje literkowe” – nowość w sklepie Letteringuje.

W ramach BrushBoxa, Patrycja przygotowała film instruktażowy gdzie pokazała jak zabrać się za stworzenie bazy notesu. Wyjaśniła w nim do czego służą poszczególne akcesoria, jak się nimi posługiwać i na jakim etapie będą one potrzebne. Zdradziła metodę klejenia kartek dla dwóch rodzajów notesu (klejonego po długim i krótkim boku). Okazało się, że to nic trudnego. Zachęciło mnie to do jak najszybszego zabrania się za jego tworzenie.

Podczas wspólnego live’a razem z Patrycją tworzone były okładki do wcześniej sklejonych notesów. Dowiedziałem się jak ciąć i składać okładkę, aby mój notes był jak najtrwalszy i pięknie otwierał się na płasko. Udało mi się stworzyć fioletowy notesik A6 z wyrazistym napisem na froncie. A najlepsze jest to, że notes powstał w 95% z produktów z BrushBoxa, serio. Patrycja zadbała o wszystko.

Powodzenie przy pierwszym notesie zmotywowało mnie do stworzenia kolejnego. Tym razem do formatu A5 z czarnymi kartkami akwarelowymi. Ten notes kleiłem na krótszym boku. Trzykrotna aplikacja kleju, usztywnienie spinaczami i dwie doby leżakowania, dały mi solidną bazę do dalszej kreatywnej pracy. Tu postawiłem na brokatową okładkę, którą miałem w głowie od kilku dni.

Czy warto zdecydować się na BrushBoxa? Uważam, że zdecydowanie tak. Chciażby ze względu na różnorodność akcesoriów w zestawie, umożliwiającą tworzenie personalizowanych dzieł. Dzięki filmowi instruktażowemu Patrycji, proces staje się prosty nawet dla początkujących, a wskazówki dotyczące klejenia i składania okładek zapewniają trwałość i estetykę notesu. BrushBox to nie tylko zestaw, ale również inspirujące doświadczenie, pozwalające na eksperymentowanie i rozwijanie umiejętności artystycznych. Udział w live’ach z Patrycją dodaje dodatkowej wartości, umożliwiając wymianę pomysłów z innymi kreatywnymi osobami. To idealny sposób na stworzenie wyjątkowego notesu i czerpanie radości z twórczej zabawy.

Paweł ( @water.paint.color )

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Marzena Zawada

  Paweł, świetna praca, pięknie opisałeś jak fantastycznie i kreatywnie można spędzić czas przy tworzeniu swojego własnego szkicownika. Pięknie poleciłeś edycję BrushBoxa.

  1. shopmanager

   Dziękujemy za komentarz! 🙂 chętnie będziemy dalej pisać i tworzyć treści

 2. Barbarka Roczek

  Nie dawno skończyłam swój pierwszy notes i jestem z siebie mega dumna! Paweł świetnie przedstawił cały proces tworzenia, a materiały filmowe od Patki szczegółowo opisują krok po kroku jak stworzyć własny notes. Gorąco polecam cały kurs! 😀

Dodaj komentarz