You are currently viewing RODZAJE LETTERINGU
stworzymy plakaty literkowe

RODZAJE LETTERINGU

Poznaliśmy podstawy, to teraz czas na zabawęi odrobinę szaleństwa. Nie ważne na jakim poziome zaawansowania już jesteś. Nie ważne którym narzędziem ostatecznie piszesz. Próbuj nowych rzeczy i sprawdzaj. Regularnie, gdzieś w sieci, w różnych sklepach, pojawiają się nowe arkusze, materiały czy wzorniki do ćwiczeń Letteringu.(sprawdź aktualną ofertę mojego sklepiku). W samym moim sklepiku, pokazuje się nowy alfabet do nauki, w bibliotece wzorników pojawiają się nowe strony z szablonami a dzięki współpracy z cudownymi artystkami obszar freebies dla osób zapisanych w newsletter powiększa się. Nie bój się „trudnych” rzeczy, bo one są łatwe. Nawet jeśli myślisz że nie dasz rady, to wiesz co? To jest tylko w Twojej głowie. Spróbuj, podejdź do tego z otwartą głową i baw się! Literki do tego służą.

Czasami zadajecie mi pytanie, umiem jeden alfabet i co dalej? Odpowiedź jest prosta, możesz go napisać na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, naucz się łączyć literki ze sobą, musisz wyjechać linią dalej, wyżej, tzw. łącznik. i łączysz 🙂

Prawda, że proste? 🙂 W moich arkuszach z alfabetami do Brush, Bounce czy Flourish Letteringu znajdziesz łączniki każdej literki z alfabetu, “aa,ab,ac…ba,bb,bc itd”

No dobra, wiesz, że z jednego kroju liter możesz sobie szaleć i próbować innych technik.

Brush Lettering od linijki.Trzymamy się tutaj linii bazowych i utrzymujemy proporcje tworząc proste prawidłowe i estetyczne literki. Jeśli masz ochotę zapraszam po 120 stron podstawowego alfabetu do nauki. >>klik<<

Bouncy, czyli tańczące literki.Tutaj zasada wygląda inaczej. Przy tej technice uciekamy od linii bazowych, dając literom swobodę i rozrzucamy je swobodnie wydłużając łączniki pomiędzy nimi. Bawimy się rozmiarem i staramy się zachować proporcje między dolnymi zawijasami i brzuszkami. Nadal pamiętamy, by opierać literki o linię bazową, sprawiając wrażenie,że są one na tej linii zawieszone. Więcej o tej technice znajdziesz i nauczysz się w eBooku „Letteringuje – Bounce Lettering”

Rozciągamy literki. Rozszerzamy łączniki, czyli wyciągamy linie łączące literki tak, żeby nadać im przestrzeni i oddechu.

Flourish, Flourishing to nic innego jak upiększenie, w naszym wypadku liter, wyrazów w letteringu. Tłumacząc dosłownie to zawijanie, szeroki gest, ornament, kwitnąć lub rozwijać się. Więc jak widać już po samym znaczeniu tego słowa, chodzi o to by pięknie ozdobić nasze litery dodając im elegancji, dodając im przestrzeni, oddechu. Dekorujmy więc wspólnie! Jeśli chcesz nauczyć się pięknych zawijasów zapraszam po eBooka Flourish Lettering “ozdobny napis”

Wielkie literki.Piszemy używając samych wielkich liter za pomocą pisaka pędzelkowego (brush pen’a) lub pędzla.

Monoline czyli nic innego jak rysowanie literek za pomocą pisaka o stałej linii niezależnie od tego z jakim naciskiem czy pod jakim kątem trzymać go będziemy. Mam tutaj na myśli cienkopis, długopis czy zwykły flamaster lub pióro do kaligrafii. Wskakuj po wzorniki i baw się >>klik<<

fejkowa kaligrafia, czyli taka udawana kaligrafia. Potrzebujesz do niej jednego pisaka, jakikolwiek masz pod ręką i po napisaniu słowa pogrubiasz linie tam gdzie w kaligrafii np. Copperplate czy w Brush Letteringu powinna być grubsza linia.

To co, bawisz się ze mną?

Spróbuj, wypróbuj, baw się ! Jeśli masz ochotę zajrzyj pod hasztag na insta #letteringuje -> znajdziesz tam ogrom prac wspaniałych ludzi bawiących się letteringiem i kaligrafią. Oznacz mnie, chętnie do Ciebie zajrzę i dam serduszko.

Dodaj komentarz