Autorskie warsztaty Kaligrafii Nowoczesnej – Oddychaj literami! 
Razem ze mną poznaj techniki brush letteringu i modern calligraphy. Różne spotkania z hand letteringem, podczas których poznasz nie tylko podstawy i narzędzia, ale także nauczysz się pięknie pisać oraz tworzyć plakaty, kolaże i wiele innych kreatywnych form. Ideą warsztatów jest przede wszystkim relaks, miłe spędzenie czasu i odprężenie. Niech literki będą Twoim sposobem na odstresowanie i wzięciem głębokiego oddechu.

Warsztaty mają różne tematyki, które różnią się od siebie narzędziami i technikami nad którymi się skupiamy. Nie ma tutaj znaczenia która jest łatwiejsza, jest czysto preferencyjna kwestia. Przeczytaj opisy warsztatów i wybierz te, na które chcesz przyjść 🙂 Opieramy się głównie na dwóch technikach tzw. Brush lettering, który opiera się na pędzelkach, pisakach z elastyczną końcówką; druga technika zaś to Modern Calligraphy, który w moim wykonaniu to stalówka elastyczna, pędzelki oraz tusze i atramenty. Nie mniej podczas spotkania możliwe jest, że będziemy robić coś inaczej czy tworzyć innymi narzędziami 🙂

Podczas spotkania pokażę Ci jak wykorzystywać te narzędzia w zależności od techniki do użytku codziennego by w przyjemny sposób okiełznać narzędzia pod siebie 🙂 Zarówno zajęcia z Brush Letteringu jak i Modern prowadzę w sposób taki by każda osoba, zarówno początkująca jak i bardziej wprawiona w boje, znalazła coś dla siebie i poczuła się zainspirowana.

Jaką wiedzę zdobędziesz podczas warsztatów?
– wstęp do kaligrafii – podstawy oraz narzędzia
– poznacz Brush Lettering/Modern i jego wariacje
– kroje liter i wzorniki alfabetu (w tym autorskie wzory krojów liter)
– paleta barw, dobieranie kolorów, mieszanie i blendowanie 
– cieniowanie 
– podstawowe zasady kompozycji i budowy liter

Każdy warsztat zakończony jest artystyczną kreacją, sprawdzającą zdobytą wiedzę podczas spotkania. Wspólnie tworzymy plakaty, kolaże, kartki i wiele ciekawych form plastycznych z użyciem kaligrafii nowoczesnej w zależności od tematyki, hasła przewodniego itp. Po zakończeniu kursu, uczestnicy wychodzą z przygotowaną przez siebie pracą, gotową do powieszenia na ścianie czy postawienia na biurku.

*na indywidualne życzenie grupy istnieje możliwość dopasowania tematycznego pracy np. do pory roku, zbliżających się świąt, etc.

Moduły warsztatów są dostosowane dla osób z poziomem podstawowym oraz rozszerzone o wersję dla osób z poziomem średnio zaawansowanym. O ogólnym poziomie zaawansowania warsztatów i tempie pracy decyduje grupa podczas spotkania.

Jakie narzędzia otrzymasz podczas warsztatów?
– narzędzia dostępne podczas samego spotkania czyli brush peny, papiery, pędzle, farbki, tusze, obsadki, stalówki etc.
– pakiet warsztatowy do samodzielnej pracy w domu (pakiety w zależności od tematyki warsztatów mogą różnić się od siebie)
– wzorniki i materiały do samodzielnego druku (wysłane mailowo po warsztatach, poradnik plus wzorniki)

Zobacz najbliższe miejsca i terminy oraz zapisz się!

Zobacz jak wyglądają warsztaty z Patką z Letteringuje

Andzia
Andzia@anna_switalska
Czytaj więcej
No bylo super! Co tu dużo pisać, to trzeba przeżyć:) miłe towarzystwo i świetna zabawa. A Patka tłumaczy wszystko prosto i zrozumiale. I dogląda każdego kursanta, by w razie potrzeby pomóc i podpowiedzieć. Polecam ♡♡♡
Paweł
Paweł@water.paint.colo
Czytaj więcej
Atmosfera na warsztatach jest wspaniała, bardzo luźna i bez żadnego spięcia. Patrycja w bardzo przyjemny sposób przekazała podstawową wiedzę na temat brush letteringu, zapoznała nas z narzędziami oraz objaśniła jak poprawnie trzymać pisaki i wykonywać nimi poprawnie kreski i zakreślenia. Po warsztatach czuję się jeszcze bardziej zmotywowany do ćwiczenia literek i tworzenia ciekawych kompozycji. Gorąco polecam każdemu kto interesuje się brush letteringiem a zastanawia się czy zgłosić się na warsztaty - zdecydowanie warto. Gdy Patrycja będzie ponownie w Trójmieście z pewnością zdecyduję się na kolejne spotkanie chociażby z uwagi na super atmosferę przy wspólnych ćwiczeniach.
Pani Guziec
Pani Guziec@pani_guziec
Czytaj więcej
Polecam! Warsztaty z Patką to coś co relaksuje, odpręża, uczy czegoś nowego, pozwala doskonalić to co już znamy, pokazuje spojrzenie z innej perspektywy no i sprawia,że chcemy więcej! Czas leci na rozmowach, ćwiczeniu, poznawaniu nowych narzędzi i odkrywaniu własnych pokładów kreatywności. Uwaga, brushlettering wciąga ❤️
Poprzedni
Następny

Żaden termin ani miejsce Ci nie pasuje?
>>zobacz aktualne warsztaty ONLINE tutaj<<


Masz większą grupę i chcesz bym poprowadziła dla was warsztaty?
Napisz do mnie na maila -> kontakt@pracowniapatki.pl

jeśli nie ma miejsc lub sprzedaż biletów jeszcze się nie rozpoczęła możesz również napisać do mnie maila a ja Cię poinformuje jak sprzedaż wystartuje/ zwolni się miejsce lub zaplanowany zostanie nowy termin 🙂

Chcesz spotkać się ze mną w dogodnym dla Ciebie terminie? Masz ochotę porozmawiać o swoich literkach? Coś Ci nie wychodzi? Coś chcesz poprawić? Może po prostu nie lubisz spotkań w dużej grupie i chcesz spotkać się ze mną indywidualnie albo ze swoją przyjaciółką/siostrą/mamą/córką sam na sam ze mną? Nie ma problemu. Możemy umówić się w dogodnym dla nas terminie. Ja przygotuje odpowiednie materiały i będziemy działać. Na co dzień takie spotkania odbywają się w Warszawie w mojej Pracowni na Żoliborzu, trwają od 1,5h do 3h w zależności od Twoich/Waszych potrzeb. 

Ile to kosztuje?
Wycena dokonywana jest indywidualnie ze względu na koszt materiałów, które będę musiała przygotować. Przykładowo spotkanie indywidualne z materiałami podczas spotkania plus pakiet do domu z dwoma brush penami to koszt 300zł.

Jak się zapisać?
Napisz maila -> kontakt@pracowniapatki.pl
lub zadzwoń do mnie -> 790 235 256

Czy tylko Warszawa wchodzi w grę?
Nie, jednak inne miasta do wyceny mają doliczane kwoty dojazdu, no chyba, że akurat w danym mieście przebywam. Proszę pisać 🙂

Czy można się spotkać online?
Oczywiście! Wtedy materiały wysyłam kurierem lub paczkomatem i łapiemy się w umówionym terminie i ćwiczymy wspólnie.

Czy takie spotkania mogą być dla większych zorganizowanych grup?
Oczywiście! Jeśli chcesz bym poprowadziła warsztaty dla Twojej firmy, dla Twoich znajomych na urodzinach, dla dzieciaków* w szkole czy na evencie – nie ma problemu! Dogadamy się. Ja wszystko załatwię.
* dzieci powyżej 11 rż.

Jeśli chcesz możesz kupić taki warsztat dla kogoś innego lub kupić mu VOUCHER a on sam wybierze co go aktualnie interesuje oraz jaką lokalizację wybierze!