You are currently viewing Bullet Journal i różne pomysły na jego prowadzenie

Bullet Journal i różne pomysły na jego prowadzenie

Kiedy zaczyna się planować dany miesiąc, najwięcej czasu schodzi, przynajmniej mi, na ustaleniu tematu przewodniego. Zawsze zastanawiam się, czy chcę cos zmienic czy isć tak jak w poprzednim miesiacu. Wiem, co mi się sprawdza, jakie tabelki są dla mnie niezbędne ale i tak chętnie oglądam i inspiruję sie tym, jak innym wychodzi.

Kreatywny Bajzel – Iza, pisze tak: planowanie w bullet journal … to dla mnie temat rzeka. Lubię bujo bo tworze je, jak chce i jak w danym momencie mi pasuje. Moje planowanie nie raz zmieniało formę i styl. Aktualnie stałym jego elementem są rozpiski roczne, duże cele i plany długoterminowe – to ma swoje miejsce na początku planera. Dalsze części to rozpiski bieżące. Zaczynam od strony tytuowej. Kolorowa, grubsza i z dużym napisem (i zakładką indeksową) …tak tu uwielbiam bawić się nagłówkiem. Na jednej części jest tez podgląd całego miesiąca z najważniejszymi wydarzeniami, a za nimi kilka stron organizacji miesiąca (jak trackery czy listy “to do”) – to takie serce miesiąca w plenerze. Potem bieżące tygodnie i dnióweczki. Każdy dzień ma swoją „kartkę z kalendarza” gdzie pisze kilka info o dniu. Poza tym listę zadań, planów mojego kreatywnego fp i często na koniec dnia „małe zapiski” – taka cześć „z pamiętnika” … na każdej stronie bawię się stylem, kolorami i nagłówkami.

Co to jest Bullet Journal?

To metoda organizacji stworzona przez Rydera Carolla, ma służyć do tworzenia spersonalizowanych harmonogramów, notatek, listy zadań, planerów i map myśli w jednym miejscu, np. w notesie. Nie ma jednego specjalnego sposobu na organizację, nie ma jednego idealnego notesu ani idealnych narzędzi do tej metody. Wszystko co, Tobie się przyda do tworzenia, pisania, przyozdabiania będzie idealne. Główna zasada – bujo ma być dla Ciebie przydatne i ma sprawiać Ci radość. Inspiruj się ale nie rób sobie wyrzutów, ze Twój notes nie jest tak kreatywny jak kogoś innego, jest taki jaki ma być!

Poniżej znajdziesz też produkty, jakie dostępne są w moim sklepie do techniki BuJo.

Jak planuje DT Letteringuje? Zobaczcie koniecznie galerię poniżej.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Kamila Gubernat-Mioduszewska

    Super wpis i duża dawka inspirujących propozycji do wykorzystania we własnym bullet journalu 🙂

  2. Marzena

    Świetne inspiracje i bardzo różnorodne propozycje planowania bullet journal 👌

Dodaj komentarz