You are currently viewing Akwarelowe literki z okazji Dnia Jednorożca

Akwarelowe literki z okazji Dnia Jednorożca

9 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jednorożca. Z tej okazji przygotowałam samouczek jak w magiczny sposób zrobić czarujące, kosmiczne literki na plakacie z wykorzystaniem motywu jednorożca.


Do wykonania plakatu użyłam produkt cyfrowy od Letteringuje “Akwarelowe literki i alfabet”. Są tam wprawki pod większe i mniejsze pędzle oraz średnie i duże brush peny plus po kilka linijek małych i wielkich liter z alfabetu. Do tych ćwiczeń wykorzystałam zwykłe kartki do drukarki 80 g/m2 i akwarelę w słoiczku Ecoline nr 505.


Dobierając kolory i narzędzia do wykonania plakatu użyłam brushmarkerówPRO marki Karin (kolory: Royal Blue 045, Turquoise 654, Arctic Blue 264, Cerise 375, Magenta 359), akwareli w kostkach, w tubkach oraz w kredkach. Tym samym na wprawkach przekonałam się, z którymi narzędziami pracuje mi się najlepiej.Po rozgrzewce ręki i zapoznaniu się z materiałami wykonałam szkic głowy jednorożca i napisów. Wykorzystałam kroje liter z produktu “Wariacje literkowe, czyli różne kroje liter i cyfr (nowość, premiera odbyła się na początku kwietnia 2024 roku). Wybrałam krój “Lazy Crazy” oraz “Faux calligraphy”.Nadmiar grafitu z ołówka usunęłam przy użyciu gumki chebowej.Cienkim pędzelkiem (dołączonym do paki warsztatów online „Akwarelowe Literki, czyli Brush Lettering pędzlami i wodą!) nakładam wodę na litery.Następnie dodaję kolory, poprzez dotknięcie końcówką pędzelkową markerów Karin. Do pogrubionych częsci liter dokładam różne kolory a cienkie kreski poprawiam kolorem Royal Blue 045.Po wyschnięciu liter w słowie “magia” poprawiam napis “to jest” oraz “jak czar” szkalnym piórem i farbką Ecolina nr 505.Następnie przechodzę do wyrazu jednorożec i nakładam wodę na pogrubione części liter i postąpiłam analogicznie jak z wyrazem “magia”.Na koniec dodałam drobne kropeczki przy użyciu srebrnej i złotej akwareli.Pomalowałam kontury jednorożca i otrzymałam literkowy plakat z motywem jednorożca i liter o kolrystyce kosmosu.

 

artykuł autorstwa Marzeny @zwrocka z DT Letteringuje

Ten post ma jeden komentarz

  1. Kamila Gubernat-Mioduszewska

    Wow 😍 pięknie Ci to wyszło, aż mam ochotę spróbować, tylko o ile z literkami jeszcze pewnie bym dała radę, o tyle z rysunkiem jednorożca już wątpię 🤣🤭

Dodaj komentarz