You are currently viewing KURS CZY WARSZTATY? CZYM TO SIĘ OD SIEBIE RÓŻNI?

KURS CZY WARSZTATY? CZYM TO SIĘ OD SIEBIE RÓŻNI?

Różnice są subtelne, ale znaczące dla Ciebie, spróbuję wyjaśnić Ci jak najlepiej co możesz dla siebie wybrać i czego nauczysz się na poszczególnych spotkaniach. Zacznijmy może od spotkań na żywo.

Warsztaty stacjonarne a Kurs stacjonarny

Warsztaty to jedno spotkanie, trwa zazwyczaj ok 3h i na nim uczymy się podstawy, przez pierwsze 1,5h poznajemy kroje liter, narzędzia oraz opowiadam o różnych technikach i możliwościach oddechowo-relaksacyjnych. Kolejnym etapem spotkania jest malowanie intuicyjne, tzn. tworzymy dowolną formę artystyczną z wykorzystaniem liter, może to być plakat, kartka czy zakładka do książki itp. Spotkanie odbywa się w przemiłej atmosferze, przy akompaniamencie spokojnej muzyki z poczęstunkiem. Podczas takiego spotkania – warsztatu skupiamy się bardziej na miłym spędzeniu czasu, relaksie oraz poznaniu techniki (brush letteringu lub modern calligraphy) tak by wykorzystać ją i przemycić do swojej codzienności. Przez 3h nie jestem w stanie przekazać wam wszystkiego i nie jesteśmy w stanie w jednym spotkaniu poznać całego zagadnienia Letteringu czy Kaligrafii. Staram się przemycić wam jak najwięcej wiedzy i zachęcić do dalszego rozwoju, szukania i poznawania pięknej sztuki kaligrafii.

dla kogo są warsztaty?

dla każdego i dla tych, którzy jeszcze nigdy nie trzymali narzędzia w rękach jak i dla tych, którzy już piszą wytrwale – te osoby będą miały świetną możliwość skonfrontowania swoich umiejętności, technik trzymania jak i możliwość poznania różnych narzędzi – a co najważniejsze wszystkie te osoby bardzo się zrelaksują i odprężą zostawiając codzienność i problemy za drzwiami. Wiem, też że nie mamy tak możliwości usiąść codziennie czy kilka razy w tygodniu w domu i poćwiczyć literek, takie warsztaty to będzie idealny moment i czas na ćwiczenia.

Kurs natomiast to seria trzech spotkań po ok 2h czyli łącznie 6h wspólnej nauki od podstaw przez małe rozszerzenie swojej wiedzy i umiejętności pod moim czujnym okiem. Spotykamy się raz w miesiącu, więc po trzech takich miesiącach systematycznej nauki na pewno zobaczysz efekty i swój progres 🙂 a tak naprawdę poza nauką to jeszcze miło spędzisz czas z innymi, zjesz ciastko i napijesz się czegoś ciepłego (lub zimnego ;)) można śmiało potraktować to jak takie spotkanie ze znajomymi na herbatkę/kawę. Uczestnicząc w kursie stacjonarnym od razu dostaje się też dostęp do Kursu online więc masz większą motywacje do ćwiczeń.

dla kogo kurs?

kurs kieruję raczej do osób początkujących, takich, które jeszcze nie miały okazji spróbować oraz do takich, które już piszą ale nie są zadowolone ze swoich efektów i mają problem z którąś z technik

Warsztaty online a Kurs online

Tutaj sprawa robi się ciut bardziej skomplikowana ponieważ Kurs online składa się z trzech tematycznych spotkań jak w warsztatach online, z tą różnicą że inne materiały wchodzą w skład i trochę inna forma spotkań. Już wyjaśniam.

Warsztaty online są jednorazowe, jedno dniowe, w danym dniu i godzinie; zazwyczaj mają 3 opcje uczestnictwa – wejście na samo spotkanie na żywo, wejście + materiały cyfrowe oraz wejście + materiały cyfrowe + produkty fizyczne wysyłane do was paczkomatem/kurierem – warsztaty mają daną tematykę i jej się trzymamy. Warsztaty nie mają stworzonej grupy – jest spotkanie na żwyo podczas którego uczestniczycie z którego jest nagranie, są materiały i wasza praca samodzielna potem 🙂

Kurs online natomiast to seria trzech spotkań podczas których ćwiczymy i idziemy po kolei przez różne zagadnienia tak by więcej się nauczyć, w kursie od razu dostajesz pewne materiały cyfrowe oraz dostęp do grupy – można powiedzieć, że przez te trzy miesiące jesteś pod moją opieką a ja jestem dla Ciebie w grupie dostępna 🙂

dla kogo są warsztaty dla kogo kurs?

to już zależy czego oczekujesz i co chcesz 🙂 jedno i drugie nauczy Cię danej techniki, jednak Kurs jako cykl 3ech tematycznych spotkań warsztatowych będzie bardziej wydajne 🙂 Nie mniej wszystko zależy od tego co Ciebie interesuje, co bardziej motywuje i na co masz czas

a co jak się bardziej wkręcisz ?

Zaproponuję Ci Klub Letteringuje i uczestnictwo w nim 😀

Postanowiłam stworzyć miejsce, które będzie w przystępnej cenie, oraz dla każdego, kto chce kaligrafować czy letteringować z grupą! Niezależnie od miejsca, w którym się teraz znajduje – miesięczny abonament zaczyna się od 19zł

Dla kogo jest Klub?

Zarówno dla początkujących, jak i tych już bardziej zaawansowanych. To miejsce dla każdego poszukującego nowego hobby, pasji czy relaksuNie musisz potrafić rysować czy mieć zdolności manualnychLettering jest niesamowity, bo każdy z odrobiną mojej pomocy może stworzyć dzieło! Ponadto zostając moim Patronem otrzymasz zniżkę do sklepu na zakup materiałów, dostęp do grupy na Discordzie, gdzie poza spotkaniami i rozmowami dziać się będzie magia!

Co otrzymasz w ramach Klubu?

W zależności od wybranego progu będziemy się spotykać na livach dwa razy w miesiącu, na 1,5-2 godziny i wspólnie uczyć się aktualnego tematu. Jeśli nie możesz być na spotkaniu, nic nie tracisz. Będziesz mieć dostęp do filmów, w każdym momencie. Istnieje też próg gdzie możesz wykupić sam dostęp do materiałów, oraz filmu instruktażowych nagranych z liva. To ty wybierasz co najbardziej Cię kręci w danym momencie.

chcesz dowiedzieć się więcej?

to co, rozwiałam już Twoje wątpliwości? już wiesz na co się zapiszesz? -> zapraszam

Ten post ma jeden komentarz

  1. Marzena Zawada

    Ja bardzo lubię warsztaty stacjonarne. Jest to przyjemna opcja nauki i zarezerwowany czas tylko dla siebie by rozwijać swoje umiejętności. Atutami są: piękne miejsce z klimatem ręcznej twórczości, miła atmosfera z możliwością bezpośredniego kontaktu z nauczycielką Patką i interakcjami z pozostałymi uczestnikami. Jeśli na warsztaty stacjonarne jest dla mnie zbyt daleko lub są inne okoliczności wykluczające moją możliwość brania udziału w nich, wybieram kurs on-line. najbardziej lubię kurs na żywo, ale często korzystam z powtórki w dogodnym dla mnie czasie. To duża zaleta tego typu nauki. Klub niewątpliwie zachęca do nauki, wspiera rozwój i pomaga rozwinąć skrzydła a także jest miłym aspektem towarzyskim.

Dodaj komentarz