You are currently viewing Podstawy letteringu – zacznij naukę pięknego pisania już dziś.

Podstawy letteringu – zacznij naukę pięknego pisania już dziś.

Podstawy letteringu – zacznij naukę pięknego pisania już dziś.

Jeśli chcesz nauczyć się pięknie pisać, poznać narzędzia oraz podstawy letteringu to pozwól, że przybliżę Tobie czego możesz nauczyć się mając wykupiony dostęp do warsztatu online – Halloween’owy live z podstaw letteringu (dla początkujących).

Na wstępie dowiesz się jakie są najczęściej popełniane błędy na początku przygody z brush letteringiem. Następnie poznasz podstawy brush letteringu. Dowiesz się czym jest monoline, fejkowa kaligrafia, jak ćwiczyć pisanie brush penem (pisakiem pędzelkowym) oraz jak powstają konkretne litery. Patka pokazuje też swoje ulubione przybory do pisania.

Nabyte umiejętności są wykorzystane podczas tworzenia plakatu o tematyce Halloween. Do kursu dołączony jest plik pdf ze wzorem dyni oraz hasłami na Halloween.

Przedstawiam moje prace na postawie omawianych warsztatów. Stworzyłam plakat z dynią pełną liter oraz kompozycje ozdobnych liter w klimacie Halloween’owym.

Lubię robić notatki z wiedzy, którą przyswajam. Dzięki nim lepiej zapamiętuję nowe wiadomości. Zajrzyj do nich, jeśli zastanawiasz się nad nowym hobby, jakim może być lettering. Okres jesienno-zimowy sprzyja nauce i praktyce tego zainteresowania, zacząć możesz w dowolnym momencie a na początek wystarczy kartka i ołówek o uniwersalnej twardości HB (kreśląc linię w górę kładziemy mały nacisk, żeby otrzymać cienką linię, natomiast prowadząc linię w dół dociskamy i otrzymujemy grubą, wyraźną linię, dzięki czemu otrzymamy litery jak w brushletteringu).

 

Mając podstawy letteringu, możemy dowolnie kreować kształty, w które będziemy wpisywać litery, ćwicząc róże style i kroje liter.

Moje ulubione kroje liter, z których najczęściej korzystam znajdują się w:

1. “Zeszycie Wariacje Literkowe, czyli różne kroje liter w jednym zeszycie A5

2. “Notesie w kropki Letteringuje. Dzisiaj będzie dobry dzień” na ostatniej stronie, dodatkowo w zeszyt wpisałam kroje liter ze wzorników:

📌Drobnostka
📌Waving Club Letteringuje📌Lazy Crazy
📌Wonderful TimeZima w tym roku nas rozpieszcza, za oknem sypie śnieg, dookoła zobaczyć można białe zaspy, dlatego przygotowałam zimową interpretację omawianych warsztatów. Używając różnych krojów liter wpisałam słowa w motyw kuli śnieżnej z bałwankiem rozwieszającym kolorowe lampki przy prezencie i choince.Jestem ciekawa Twoich pomysłów. Koniecznie podziel się ze mną Twoją twórczością. Chętnie zajrzę do Ciebie! Będzie mi miło, jeśli dasz mi tu znać, że wpis jest dla Ciebie inspirujący i pomocny w Twojej przygodzie z letteringiem!


___

autorką wpisu oraz zdjęć jest: Marzena @zwrocka

Dodaj komentarz